Цивільне право. Цивільно-процесуальне право (Civil Law. Civil and Procedure Law)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/142

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Ескіз
    Документ
    Право дитини на безпечне для життя та здоров’я довкілля: юридична характеристика та специфіка здійснення
    (Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. - 2014. - № 9-2, т. 1. - С. 179-181, 2014) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    У статті здійснено юридичний аналіз особистого немайнового права дитини на безпечне для життя та здоров’я довкілля, а також виявлено особливості його реалізації цією соціальною групою.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм ефективного забезпечення здійснення особистих немайнових прав дітей
    (Актуальні проблеми держави і права. - 2014. - Вип. 74. - С. 227-233, 2014) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    У статті досліджено механізм забезпечення здійснення особистих немайнових прав дитини, визначено основні критерії його ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Право дитини на свободу пересування та право на місце проживання як невід’ємні права, що забезпечують її соціальне буття
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 8. - С. 154-159, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Досліджено правову природу та особливості здійснення неповнолітньою особою права на свободу пересування та права на місце проживання.
  • Ескіз
    Документ
    Здійснення неповнолітньою особою права на здоров’я
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 7. - С. 98-104, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov , O. V.
    В даній статті досліджуються зміст правомочностей особистого немайнового права дитини на здоров’я, а також характерні особливості його здійснення неповнолітньою особою.
  • Ескіз
    Документ
    До питання структури особистого немайнового правовідношення та його елементів
    (Європейські перспективи. - 2013. - № 5. - С. 67-73, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Розглянуто структуру особистого немайнового правовідношення з урахуванням суб’єктної специфіки здійснення особистих немайнових прав. Проаналізовано елементи особистих немайнових правовідносин, досліджено їх поняття та особливості правового регулювання.
  • Ескіз
    Документ
    Гарантії як вид забезпечення здійснення неповнолітньою особою особистих немайнових прав
    (Південноукраїнський правничий часопис. - 2013. - № 1. - С. 243-246, 2013) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Досліджено гарантії як вид забезпечення здійснення особистих немайнових прав дитини в механізмі їх реалізації. Здійснено їх класифікацію залежно від сфери реалізації особистих немайнових прав неповнолітньої особи.
  • Ескіз
    Документ
    Здійснення особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття : автореф. дис.
    (Київ, 2015) Синєгубов, О. В.; Syniehubov , O. V.; Бандурка, О. М. - науковий консультант
    Дисертацію присвячено розробленню сучасної цивілістичної концепції немайнових прав осіб, що не досягли повноліття, як об’єктів цивільних правовідносин, яка містить доктринальне обґрунтування немайнових прав осіб, що не досягли повноліття, та особливостей їх реалізації, а також розкриває природу цивільних правовідносин, об’єктами яких виступають немайнові права осіб, що не досягли повноліття, сприяє впровадженню ефективних законодавчих рішень і вдосконаленню практики правозастосування у цій сфері. У роботі з’ясовано загальнотеоретичні засади інституту здійснення особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття, та його проблематику. Визначено етапи становлення, розвитку та сучасний стан особистих немайнових прав в Україні, простежено розвиток уявлень та сучасних підходів до здійснення особистих немайнових прав дітей. З’ясовано специфіку осіб, що не досягли повноліття, як учасників особистих немайнових відносин, розкрито правову природу суб’єктивного особистого немайнового права дітей та його здійснення. Розкриті поняття, зміст та види особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття, з’ясовано наявність обмежень особистих немайнових прав та межі їх здійснення. Окреслено правовий механізм здійснення особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття, та теоретично обґрунтовано класифікацію таких особистих немайнових прав. Виявлено специфіку здійснення особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування та соціальне буття осіб, що не досягли повноліття. Розкрито специфіку здійснення особистих немайнових прав дітей у сфері сімейних правовідносин. Простежено специфіку здійснення особистих немайнових прав дітей, що виникають на підставі створення результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Проаналізовано здійснення посттанативних особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття. Визначено шляхи удосконалення та перспективи розвитку правового регулювання забезпечення здійснення особистих немайнових прав осіб, що не досягли повноліття. Розроблено й обґрунтовано теоретичні та практичні рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення цивільно-правового механізму забезпечення здійснення особистих немайнових прав дітей.
  • Ескіз
    Документ
    Конвалідація правочину як спосіб захисту цивільних прав та інтересів
    (Право.ua. - 2018. - № 3. - С. 121-126, 2018) Синєгубов, О. В.; Syniehubov, O. V.
    Розглянуто підстави конвалідації правочину (надання нікчемному правочину юридичної силу з моменту його вчинення) за чинним Цивільним кодексом України. Обґрунтовано, що ЦК України передбачає шість випадків, коли допускається визнання нікчемного правочину дійсним, тобто конвалідація правочину. Доведено, що не допускається визнання дійсним заповіту, який є нікчемним у зв’язку з порушенням вимог щодо його форми та порядку посвідчення; не може бути підставою для визнання договору дійсним й встановлення факту втрати продавцем правовстановлюючого документа на предмет відчуження за договором.
  • Ескіз
    Документ
    Підстави конвалідації правочину
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. світлій пам’яті О. А. Пушкіна (м. Харків, 19–20 трав. 2017 р.). – Харків : ХНУВС, 2017. – С. 47-50, 2017) Синєгубов, О. В.; Sinegubov, О. V.; ORCID: https://orcid.org/0000-0001-6362-3115
    Проаналізовано положення Цивільного кодексу України, які передбачають можливість визнання нікчемного правочину дійсним у судовому порядку. Зазначено, що цивільне законодавство України передбачає шість випадків, коли допускається визнання нікчемного правочину дійсним, тобто конвалідація правочину.
  • Ескіз
    Документ
    Захист прав малолітніх і неповнолітніх осіб у сучасних умовах
    (Проблеми цивільного права та процесу : тези доп. учасників наук.-практ. конф., присвяч. світлій пам’яті О. А. Пушкіна (м. Харків, 25 трав. 2018 р.). – Харків : ХНУВС, 2018. – С. 108-111, 2018) Синєгубов, О. В.; Sinegubov, О. V.; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-6362-3115
    Зміни до законодавства й ухвалення нових нормативно-правових актів у сфері захисту прав малолітніх та неповнолітніх осіб засвідчують, що держава обирає шлях посилення відповідальності за порушення прав малолітніх і неповнолітніх осіб та запровадження нових санкцій – як публічно-правових, так і притаманних приватноправовому регулюванню.