Соціологія. Соціальна робота (Sociology. Social Work)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/98

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 34
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми бідності в Україні
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 715-719, 2024) Хоменко, А. Р.; Khomenko, A. R.
    Досліджено питання бідності, визначено зміст даної категорії, а також причини, які її формують. Зазначено, що розв'язання проблеми бідності громадян в Україні вимагає комплексного підходу та розгляду з різних соціально-економічних аспектів.
  • Ескіз
    Документ
    Якість життя: теоретико-соціологічний аналіз основних категорій
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 706-709, 2024) М'якотіна, В. В.; Miakotina, V. V.
    Досліджено «якість життя» як соціальну категорію та її дефініції, що підкреслюють її зв’язки із системою цінностей, суб’єктивним оцінюванням життя та його умов.
  • Ескіз
    Публікація
    Міграційний потенціал та перспективи повернення українців на батьківщину
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 316-320, 2024) Лук’янихіна, О. А.; Lukianykhina, O. A.; Дворак, Я.; Dvorak, Ya.; Таранюк, Л. М.; Taraniuk, L. M.; Олена Лук'янихіна
    Наголошено, що повернення українців на батьківщину буде залежати від політики країн, що приймають наших співвітчизників, від їх міграційного потенціалу, міграційної ємності (можливості прийняти певну кількість людей), політики економічної і соціальної підтримки, наявності і розміру допомоги, яка встановлена в країні для тих, хто втік від війни і оформився як біженець чи отримав тимчасовий захист, тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Комплексна допомога сім’ям з дітьми: соціально-економічні виклики воєнного часу
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 310-312, 2024) Дементов, В. О.; Dementov, V. O.
    Підкреслено, що об’єднання всіх наявних ресурсів основних акторів, в тому числі використання коштів з місцевих бюджетів – за механізмом соціального замовлення (як конкурсного так і програмного), забезпечить успішну реалізацію системних комплексних регіональних та місцевих програм та локальних проектів щодо надання соціально-вразливим сім’ям з дітьми комплексної фахової психологічної підтримки та психотерапевтичної допомоги як в умовах війни так і у повоєнний час.
  • Ескіз
    Публікація
    Аксіологічний аспект інформаційно-мережевої парадигми у гуманістичному вимірі
    (Правова наука і державотворення в Україні в контексті інтеграційних процесів: матеріали ХV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Суми, 24 трав. 2024 р.). – Суми: СФ ХНУВС, 2024. – С. 241-242, 2024) Пономаренко, Т. О.; Ponomarenko, T. O.; Тетяна Пономаренко
    Досліджено, що поруч зі світовими тенденціями трансформації цінностей (а, інколи, й їх знецінення), домінування індивідуальних цінностей існує тенденція врахування індивідуальних інтересів кожного у прийнятті рішень, формування ідеалу вільної та незалежної особистості, здатної до саморозвитку й самовдосконалення заради сталості світу.
  • Ескіз
    Документ
    Волонтерство в Україні: минуле, сучасність, майбутнє
    (Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умовах воєнного стану : зб. наук. пр. – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 44-45, 2024) Чикіт, К. Р.; Chykit, K. R.; Головко, О. В.; Holovko, O. V.
    Зазначено, що волонтерство- це соціальний феномен сучасного суспільства на найвищому етапу його розвитку – громадянського суспільства. Підкреслено, що зараз волонтерська діяльність стала атрибутом соціалізації особистості і чинником соціальної висхідної мобільності.
  • Ескіз
    Документ
    Гендерна рівність в умовах війни: жінки на захисті країни
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. –  С. 414-418, 2024) Кірюхіна, М. В.; Kiriukhina, M. V.; Кошева, Ю. В.; Kosheva, Yu. V.; Хомяк, О. В.; Khomiak, O. V.
    Зазначено, що повномасштабна російська агресія проти України стала каталізатором суттєвого прискорення процесів забезпечення гендерної рівності в секторі національної безпеки та оборони. Все більше жінок ступають на захист нашої країни, ризикуючи власним життям. Проте гендерна рівність все одно лишається важливою проблемою, що потребує комплексного вирішення.
  • Ескіз
    Публікація
    Гендерні стереотипи та їх вплив на STEM-освіту: аналіз, виклики та перспективи з погляду нових горизонтів державної безпеки України
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 365-367, 2024) Владов, С. І.; Vladov, S. I.; Рудь, Ю. Л.; Rud, Yu. L.; Serhii Vladov
    Проаналізовано, що у сучасному світі STEM-освіта відіграє ключову роль у технологічному розвитку та інноваціях, але гендерні стереотипи значно обмежують участь жінок, що становлять лише 33% науковців, особливо у сферах цифрових технологій, комп'ютерної техніки, фізики, математики та інженерії, де їх лише 22%, що перешкоджає розвитку інноваційного та конкурентоспроможного суспільства.
  • Ескіз
    Публікація
    Роль стереотипів та гендерна стереотипизація жінок-військовослужбовців у військовому середовищі
    (Особистість, суспільство, війна : тези доп. учасників міжнар. психолог. форуму (м. Харків, Україна, 26 квіт. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 356-358, 2024) Шелкошвеєв, І. В.; Shelkoshveiev, I. V.; Солохіна, Л. О.; Solokhina, L. O.; Лариса Солохіна; Ігор Шелкошвеєв
    Зазначено, що в українській армії трапляються гендерні стереотипи й упередження, коли оцінюють не досвід людини, її навички і мотивацію, а діють з огляду на її стать. Зростаюча участь жінок у військових структурах вимагає розуміння та підтримки гендерної рівності та включеності.
  • Ескіз
    Публікація
    Деякі загальні показники суб’єктивного благополуччя, нервово-психічного напруження і посттравматичного стресу населення м. Харкова і Харківської області в умовах війни
    (Особистість, суспільство, війна : тези доп. учасників міжнар. психолог. форуму (м. Харків, Україна, 26 квіт. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 232-234, 2024) Нечітайло, І. С.; Nechitailo, I. S.; Ірина Нечітайло
    Відслідковано стан психічного здоров’я цивільного населення Харківщини. Підкреслено необхідність запровадження на регіональному рівні програм для цивільного населення, які б включали психоедукаційні заходи, спрямовані на формування здатності розпізнавання тривожних ознак нервово-психічного напруження і посттравматичного стресу, навичок психологічної самопідтримки, самодопомоги і релаксації, актуалізації й активації внутрішніх та зовнішніх ресурсів життєздатності і життєстійкості.