Соціологія. Соціальна робота (Sociology. Social Work)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/98

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Гендерна комунікація: виклики і перспективи
    (Вісник науки та освіти. - 2024. - № 5(23). - С. 445-458, 2024) Пономаренко, Т. О.; Ponomarenko, T. O.; Василенко, В. А.; Vasylenko, V. A.
    Досліджено особливості гендерної комунікації у сучасному постіндустріальному суспільстві з позицій взаємодії між статями та формування тенденції вживання гендерно маркованої лексики. Акцентовано увагу на тому, що побудова гендерної комунікації вимагає усвідомленості, відкритості та готовності адаптуватися до різних комунікативних стилів. Вона включає визнання гендерних відмінностей, подолання стереотипів, створення інклюзивного середовища та постійний розвиток своїх комунікативних навичок. Це сприяє не лише ефективнішому спілкуванню, але й створенню гармонійних та рівноправних взаємодій у різних контекстах, формуванню гендерно чутливого середовища – освітнього, професійного тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Гендерна рівність в умовах війни: жінки на захисті країни
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. –  С. 414-418, 2024) Кірюхіна, М. В.; Kiriukhina, M. V.; Кошева, Ю. В.; Kosheva, Yu. V.; Хомяк, О. В.; Khomiak, O. V.
    Зазначено, що повномасштабна російська агресія проти України стала каталізатором суттєвого прискорення процесів забезпечення гендерної рівності в секторі національної безпеки та оборони. Все більше жінок ступають на захист нашої країни, ризикуючи власним життям. Проте гендерна рівність все одно лишається важливою проблемою, що потребує комплексного вирішення.
  • Ескіз
    Публікація
    Гендерні стереотипи та їх вплив на STEM-освіту: аналіз, виклики та перспективи з погляду нових горизонтів державної безпеки України
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали V міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 16 трав. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 365-367, 2024) Владов, С. І.; Vladov, S. I.; Рудь, Ю. Л.; Rud, Yu. L.; Serhii Vladov
    Проаналізовано, що у сучасному світі STEM-освіта відіграє ключову роль у технологічному розвитку та інноваціях, але гендерні стереотипи значно обмежують участь жінок, що становлять лише 33% науковців, особливо у сферах цифрових технологій, комп'ютерної техніки, фізики, математики та інженерії, де їх лише 22%, що перешкоджає розвитку інноваційного та конкурентоспроможного суспільства.
  • Ескіз
    Документ
    Інтеграція гендерних підходів у силових структурах України
    (Наука в умовах воєнного стану: пошуки, проблеми, перспективи розвитку: матер. Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчених (м. Дніпро, 3 трав. 2023 р.). – Дніпро : ДДУВС, 2023. – С. 246-247, 2023) Мурза, Ю. Ю.; Murza, Yu. Yu.
    Наголошено, що забезпечення рівності жінок і чоловіків є одним із головних питань становлення Української держави. Сучасне суспільство перебуває на етапі демократичного розвитку. Важливу роль відіграє у цьому напрямку саме гендерна освіта, адже без неї ми не зможемо сприяти розвитку у силових структурах гармонійних гендерних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Про питання гендерної рівності як показника демократизації та забезпечення соціальної справедливості в університеті
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. ХII Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 1 груд. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 125-128, 2023) Бобро, Н. В.; Bobro , N. V.
    Вивчено питання впровадження гендерного підходу у діяльність Харківського національного університету внутрішніх справ. Наголошено, що впровадження гендерного підходу у діяльність вищу є важливим завданням, яке вимагає систематичного дослідження, стратегічного планування та розробки ефективних політик.
  • Ескіз
    Документ
    Проблематика гендерних стереотипів сучасного суспільства: питання теорії і практики
    (Наукові записки [Центральноукр. держ. пед. ун-ту імені Володимира Винниченка]. Сер.: Право. - 2023. - Вип. 14. - С. 238-243, 2023) Кисильова, К. В.; Kysylova, K. V.
    Статтю присвячено дослідженню гендерних стереотипів у сучасному світі. Зазначено, що питання гендерної рівності постійно перебуває у полі зору держави. Акцентовано увагу, що будь-яке суспільство, що проголошує себе демократичним, мусить забезпечувати надання рівних можливостей кожному зі своїх членів. Встановлено, що термін «гендер» вказує на соціальний статус і соціально-психологічні характеристики особистості, які пов’язані зі статтю і сексуальністю, але проявляються лише у взаємодії з іншими людьми. Багатокомпонентна структура гендеру визначається чотирма групами характеристик: біологічна стать, гендерна ідентичність, гендерні норми і гендерні стереотипи. Наголошено на тому, що гендерні стереотипи відрізняються разючою життєстійкістю. Їх укоріненість у свідомості великої частини населення сприяє відтворенню стереотипів із покоління в покоління в процесі соціалізації. Виокремлено умовні групи гендерних стереотипів. Аналіз результатів соціологічних досліджень дозволяє виокремити найбільш поширені гендерні стереотипи – ті, які стосуються професійної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми гендерної рівності на підприємствах авіаційної галузі
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 18 трав. 2023 р.). – Кременчук - Харків : ХНУВС, 2023. – С. 918-920, 2023) Скачкова, І. А.; Skachkova, I. A.
    Визначено, що забезпечення гендерної рівності в авіаційній галузі не тільки приведе до більшого рівня представленості жінок, але й дозволить використовувати потенціал всіх працівників для покращення роботи та розвитку галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Жінки-пілотеси як невід’ємна складова розвитку авіації
    (Авіація, промисловість, суспільство : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кременчук, 18 трав. 2023 р.). – Кременчук - Харків : ХНУВС, 2023. – С. 912-915, 2023) Петченко, М. В.; Petchenko , M. V.; Скачкова , І. А.; Skachkova, I. A.
    Зазначено, що жінки-пілотеси є невід’ємною частиною авіаційної промисловості, при цьому додаючи в авіацію унікальний набір навичок і перспектив. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті жінками-пілотами за ці роки, гендерна дискримінація та недостатнє представництво залишаються серйозними перешкодами для жінок, які прагнуть продовжити кар’єру в авіації.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка стану політики рівних можливостей: результати соціологічного дослідження (на прикладі ХНУВС)
    (Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку держави : тези доп. Х Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 27-й річниці створення Харків. нац. ун-ту внутр. справ (м. Харків, 19 листоп. 2021 р.). – Харків : ХНУВС, 2021. – С. 262-264, 2021) Бобро, Н. В.; Bobro, N. V.
    Відзначено, що сьогодні Харківський національний університет внутрішніх справ має репутацію новатора в ініціюванні різних заходів і нововведень, які мають безпосереднє відношення до підтримки і розвитку гендерної рівності, а також осередку розвитку гендерного виховання, і як результат гендерно-чутливий фахівця.
  • Ескіз
    Документ
    Гендерні проблеми у правоохоронних органах
    (Психологічні та педагогічні проблеми професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 24 берез. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 116-117, 2023) Колесник, О. О.; Kolesnyk, O. O.
    Проаналізовано проблеми, пов`язані з гендером, які існують в правоохоронних органах. Показано актуальність проблеми для всіх співробітників сектору безпеки. Узагальнено, що позитивні зміни у поліції, та інших органах правопорядку залежать від змін у суспільстві. Запропоновано проведення систематичної аналітичної діяльності, вимірювання кількісних та якісних статистичних показників, в тому числі з врахуванням латентної гендерної дискримінації.