Освіта. Педагогіка (Education. Pedagogy)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/92

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 463
  • Ескіз
    Документ
    Invocation of the educational ombudsman as a legal instrument for the protection of non-proprietary personal rights
    (Visegrad Journal on Human Rights. - 2024. - № 2. - P. 122-126, 2024) Voloshyn, H.; Волошин, Г.
    У цій науковій статті досліджується застосування самозахисту як правового механізму, розробленого спеціально для захисту громадянських прав учасників у навчальних закладах, з особливим акцентом на неповнолітніх. Дослідження ретельно окреслює операціоналізацію самооборони, заглиблюючись у її процедурні тонкощі та різноманітні контексти, в яких її можна застосовувати в освітньому середовищі. Це дослідження допомагає з’ясувати нюанси за допомогою якого люди можуть відстоювати свої права в освітньому контексті, підкреслюючи як можливості та обмеження необхідної оборони як правового заходу захисту. Розширюючи рамки аналізу, у статті також розглядається роль освітніх омбудсменів у ведення судових спорів. Запропоновано всебічний огляд функціонального впливу та процедурних ролей, які ці омбудсмени відіграють у правових рамках, що регулюють освітні заклади. Цей сегмент дослідження оцінює, як освітні омбудсмени сприяють вирішенню конфліктів і дотриманню правових стандартів, тим самим посилюючи захист прав студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Готовність як особистісна та соціально-професійна характеристика військовослужбовця
    (Наука і техніка сьогодні. - 2024. - № 9(37). - С. 396-405, 2024) Марченко, О. Г.; Marchenko, O. H.; Панченко, В. Ю.; Panchenko, V. Yu.; Онипченко, П. М.; Onypchenko, P. M.
    У статті розкрито сутність і змістово-структурні характеристики особистісної та соціально-професійної готовності військовослужбовця. Визначено нормативно-правові та теоретичні основи формування готовності військовослужбовців у процесі їхньої професійної підготовки, що характеризується високою психічною напруженістю та організується в екстремальних умовах, які наближені до бойових. Проаналізовані емпіричні дані з визначення структурних складових готовності військовослужбовців. Як в інтеграційному утворенні в готовності виокремлено мотиваційний, організаційний, когнітивний (інтелектуальний), діяльнісний, регулятивний, контрольно-оцінний компоненти. З урахуванням змісту та екстремального характеру військово-професійної діяльності уточнено структуру готовності військовослужбовців: психофізіологічну, психологічну, фізичну підготовленість до періоду військовопрофесійного становлення майбутнього військового фахівця; фахову готовність до включення у професійну діяльність з експлуатації військово-професійної техніки, розуміння та забезпечення продуктивності діяльності, високий рівень самостійності; патріотизм, моральну вихованість, громадянську відповідальність за свої рішення та дії; дисциплінованість, самодисципліну, стабільність цілей і завдань самовдосконалення та самореалізації, активність, творчість, високий рівень самостійності; здатність до адаптації, пристосування до актуальних природних, соціально-економічних умов. Методологією дослідження прийнято комптентніснісний підхід, установлена взаємна обумовленість понять «готовність» і «компетентність», передбачений їх зв’язок з надійністю військового фахівця. З позицій компетентнісного підходу готовність військовослужбовця може бути розглянута як сукупність загально-наукових, загально-технічних, військово-спеціальних, загально-військових компетенцій, які в сукупності гарантують готовність військовослужбовців до організації та ведення бойових дій і професійній діяльності в мирний час.
  • Ескіз
    Документ
    Використання методу проєктної технології для формування комунікативних компетентностей у правоохоронців
    (Diversity and Inclusion in Scientific Area: Proceedings of the 4th International Scientific and Practical Conference (Warsaw, Poland, March 26-28, 2024). – Warsaw, 2024. – P. 107-108, 2024) Голопич, І. М.; Holopych, I. M.
    Автор розглядає доцільність використання методу проєктної технології для формування комунікативних компетентностей правоохоронців на заняттях з української мови професійного спрямування.
  • Ескіз
    Документ
    Фактори впливу на національно-патріотичне виховання сучасної молоді в Україні
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 663-665, 2024) Павленко, А. А.; Pavlenko, A. A.
    Стверджено, що національно-патріотичне виховання молоді в Україні в сучасних умовах вимагає комплексного підходу та сприяння з боку держави, освітніх установ, громадських організацій та суспільства в цілому. Важливо формувати у молодих людей почуття гордості за свою країну, розуміння її цінностей та захисту її незалежності. Лише згуртована, свідома та патріотична молодь може забезпечити успішне майбутнє України.
  • Ескіз
    Документ
    Історія як шлях до національно-патріотичного виховання молоді
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 641-643, 2024) Журавська, О. Л.; Zhuravska, O. L.
    Зазначено, що в умовах військової агресії росії проти України історія перестає сприйматися лише як наукова дисципліна, вона стає важливим чинником у процесі національно-патріотичного виховання формування загальнонаціональної ідентичності, зростання рівня патріотизму молоді. За допомогою історії отримується можливість не лише долучатися до спадщини своєї нації, а й активно сприяти її розвитку, вдосконаленню, підтримувати й передавати у спадок наступним поколінням національні цінності.
  • Ескіз
    Документ
    Про питання національно-патріотичного виховання молоді
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 631-635, 2024) Демченко, В. О.; Demchenko, V. O.
    Розглянуто багаторічну практику патріотичного виховання молоді Харківського національного університету внутрішніх справ, в якій акцент зроблено на організованому, планомірному та цілеспрямованому процесі засвоєння молоддю національних цінностей, традицій та норм культури.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняння традиційних методів навчання поліцейських з VR-симуляторами
    (Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених, курсантів та студентів : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 21 черв. 2024 р.). – Харків : ХНУВС, 2024. – С. 567-569, 2024) Борисова, К. Є.; Borysova, K. Ye.; Грищенко, Д. О.; Hryshchenko, D. O.
    Зазначено, що порівняння традиційних методів навчання поліцейських з VR-симуляторами є надзвичайно актуальним для правоохоронних органів. VR-симулятори мають більше переваг порівняно з традиційними методами, надаючи більше можливостей для реалістичного та ефективного навчання.
  • Ескіз
    Публікація
    Сутнісні характеристики формування готовності батьків до організації фізичного розвитку дошкільників в реаліях сьогодення
    (Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах. - 2024. - № 92. - С. 76-82, 2024) Самойленко, О. А.; Samoilenko, O. A.; Хацаюк, О. В.; Khatsaiuk, O. V.; Бровата, О. Б.; Brovata, O. B.; Колєсніков, В. В.; Koliesnikov, V. V.; Оленченко, В. В.; Olenchenko, V. V.; Віктор Колєсніков
    Головною метою дослідження є визначення сутнісних характеристик формування готовності батьків до організації системи фізичного розвитку дошкільників в умовах воєнного стану. В процесі дослідно-аналітичної роботи використані наступні методи: абстракції, вимірювання, експертного оцінювання, опитування, порівняння, спостереження тощо, а також враховано досвід організації системи фізичного виховання представників різних груп населення. В результаті теоретичного дослідження членами науково-дослідної групи визначені сутнісні характеристики готовності батьків до організації системи фізичного розвитку дошкільників в умовах воєнного стану. Крім цього, у структурі специфічного виду «готовності» виділені наступні компоненти: ціннісно-мотиваційний, прикладний, стресостійкий та функціональний. Перспективи подальших досліджень у обраному напрямі наукової розвідки передбачають визначення: критеріїв, показників та рівнів сформованості готовності батьків до організації системи фізичного розвитку дошкільників в умовах воєнного стану.
  • Ескіз
    Документ
    Досвід професійної підготовки майбутніх офіцерів у вищих військових навчальних закладах провідних країн світу
    (Соціально-психологічне забезпечення діяльності сил безпеки та оборони України : тези доп. V Всеукр. наук.-практ. конф., (м. Харків, 31 трав. 2024 р.). – Харків: НА НГУ, 2024. – С. 126-130, 2024) Дорофєєв, А. С.; Dorofieiev, A. S.
    Підкреслено, що вивчення досвіду професійної підготовки військовослужбовців у розвинених зарубіжних країнах відкриває нові можливості для удосконалення вищої військової освіти в Україні в умовах її адаптації до вимог загальноєвропейського освітнього простору.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання формування професійно-етичної культури майбутніх офіцерів Національної поліції у ЗВО МВС України
    (Перспективи та інновації науки. - 2024. - № 8(42). - С. 511-522, 2024) Пискун, Д. А.; Pyskun, D. A.
    У статті розглядається проблема формування професійно-етичної культури майбутніх офіцерів Національної поліції в освітньому середовищі закладу вищої освіти. На підставі аналізу нaукoвиx дocлiджeнь вчених та освітньої практики підготовки поліцейських у ЗВО розглянуто актуальні питання формування професійно-етичної культури як особистісного феномену фахівця; визначено шляхи вдосконалення та ефективності процесу формування професійно-етичної культури майбутніх офіцерів Національної поліції в освітньому середовищі закладу вищої освіти. Запропоновані шляхи та визначені напрями вдосконалення освітнього процесу задля формування професійно-етичної культури майбутніх офіцерів Національної поліції: гумaнiзaцiя пpoцecу пiдгoтoвки поліцейських, cпpямoвaнicть нa дотримання прав людини і свобод людини; змістове удосконалення підготовки майбутніх офіцерів поліції; узгoджeнicть фopм i мeтoдiв формування професійно-етичної культури поліцейських із потребами підготовки до професійної дiяльнocтi; визначення і запровадження певних педагогічних умов, які сприятимуть формуванню вказаного феномену і дозволять максимально охопити всі види діяльності курсантів. Виокремлено заходи, реалізація яких в освітньому процесі ЗВО, сприятиме формуванню у курсантів професійно-етичної культури: поєднання теоретичної (змістової) та практичної (операційної) складових фахової підготовки поліцейського; доповнення методичних матеріалів для проведення навчальних занять конкретним переліком професійно-етичних знань та умінь офіцерів поліції; використання різних видів семінарських та практичних занять для розширення знань та оволодіння професійно-етичними вміннями; використання у процесі викладання фахових дисциплін інноваційних (активних, інтерактивних, ситуаційних, квестових та ін.); використання різних форм самостійної роботи, відповідно до специфіки навчальної дисциплін у контексті розвитку професійно-етичної культури.