Освіта. Педагогіка (Education. Pedagogy)

Постійне посилання на розділhttps://dspace.univd.edu.ua/handle/123456789/92

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Мотивація успіху і мотивація уникнення невдач як фактор формування професійної суб’єктності майбутніх офіцерів поліції на адаптивних засадах
    (Адаптивне управління: теорія і практика. Серія: Педагогіка. - 2020. - Вип. 9 (17), 2020) Тюріна, В. О.; Tiurina, V. O.
    У статті висвітлюється значення сформованості професійної суб’єктності у курсантів як майбутніх офіцерів поліції для ефективного виконання службових обов’язків, особливо в екстремальних ситуаціях. Розкриваються поняття «суб’єктність» і «професійна суб’єктність» офіцерів поліції, визначаються якості особистості, які мають бути притаманні офіцеру поліції як спеціалісту, у якого сформована професійна суб’єктність, і які визначають його ставлення до себе як суб’єкта спеціальної професійної діяльності, до своєї професії, до громадян, до результатів своєї діяльності. До числа таких якостей можна віднести ціннісну мотивацію діяльності, активність, здатність до рефлексії та саморефлексії, усвідомлену модальність і варіативність, які характеризують здатність свідомо обирати засоби діяльності та цілеспрямовано детермінувати і регулювати власну поведінку, спілкування і діяльність у залежності від обставин. Зазначено, що професійна суб’єктність офіцера – це його інтегральна професійно значуща якість, яка , як будь яка інша якість особистості, формується в процесі відповідної діяльності. Отже, суб’єктність курсанта є результатом його навчально-пізнавальної та професійної діяльностей. Також зазначено, що період з 18 до 22 років є тим віком, коли розвиток соціальних і професійних якостей особистості відбувається найбільш інтенсивно. Тому у закладах вищої освіти доцільно спеціально створювати сприятливі умови для формування і прояву професійної суб’єктності як професійно значущої якості особистості. Про це свідчать результати проведеного дослідження, які показали, що спеціальна організація освітнього процесу, зокрема, проведення тренінгів і практичних занять з елементами тренінгу професійної суб’єктності сприяє збільшенню кількості курсантів, у яких формується мотив досягнення успіху, які більш зацікавлено ставляться до вирішення службових завдань, і зменшується кількість курсантів, у яких переважає мотив уникнення невдач. Отже, формування мотиваційної сфери майбутніх офіцерів поліції сприяє формуванню у них професійної суб’єктності і більш раціональному ставленню до виконання службових обов’язків.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність і структура професійної культури працівників сектору безпеки й оборони України
    (Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. - 2023. - № 1 (125). - С. 375-384, 2023) Тюріна, В. О.; Tiurina, V. O.
    У статті обґрунтовано актуальність проблеми формування і розвитку професійної культури працівників сектору безпеки й оборони України. У зв’язку з цим актуальною є проблема формування професійної культури у майбутніх офіцерів поліції, яка входить до сектору безпеки й оборони. Показано, що професійна культура має власну складну структуру, до якої входять правова, психологічна, політична, етична, естетична, релігійна, комунікативна та інші культури, які доповнюють одна одну й забезпечують ефективне й якісне виконання службових обов’язків офіцерів сектору безпеки й оборони. Розглянуто особливості означених складників професійної культури правоохоронців та їх залежність від особливостей професійної діяльності офіцерів поліції. Представлено результати експериментального дослідження формування професійної культури у майбутніх офіцерів поліції у процесі їх професійної підготовки. Виявлено статистично вірогідну наявність позитивної динаміки за більшістю показників в експериментальних групах після вивчення спецкурсу, написання курсових і творчих робіт, участі у тренінгу і виконання та розв’язування квестових завдань.
  • Ескіз
    Документ
    Відповідальність як фактор формування професійної суб’єктності курсантів як майбутніх офіцерів поліції
    (Адаптивне управління: теорія і практика. Серія "Педагогіка". - 2020. - Вип. 10(19), 2020) Тюріна, В. О.; Tiurina, V. O.
    Висвітлено значення сформованості професійної суб’єктності у курсантів як майбутніх офіцерів поліції для ефективного виконання службових обов’язків, особливо в екстремальних ситуаціях. Розкрито поняття «суб’єктність» і «професійна суб’єктність» офіцерів поліції, визначено якості особистості, які мають бути притаманні офіцеру поліції як фахівцю, у якого сформована професійна суб’єктність, і які визначають його ставлення до себе як суб’єкта спеціальної професійної діяльності, до своєї професії, до громадян, до результатів своєї діяльності. До числа таких якостей можна віднести ціннісну мотивацію діяльності, активність, відповідальність, самостійність, автономність, рефлексивність, усвідомлену модальність і варіативність, які характеризують здатність свідомо обирати засоби діяльності та цілеспрямовано детермінувати і регулювати власну поведінку, спілкування і діяльність у залежності від обставин. Зазначено, що професійна суб’єктність офіцера – це його інтегральна професійно значуща якість, яка, як і будь яка інша якість особистості, формується в процесі відповідної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Квест-технології як фактор формування управлінської компетентності майбутніх офіцерів поліції
    (Physical Culture and Sport: Scientific Perspective. - 2023. - № 1. - С. 130-136, 2023) Тюріна, В. О.; Tiurina, V. O.; Романишина, Л.; Romanyshyna, L.
    Обґрунтовано доцільність впровадження інтерактивних технологій, зокрема квест-технологій, в процес професійної підготовки майбутніх працівників поліції з метою формування управлінської компетентності. Дано визначення понять «управлінська компетентність», «квест-технологія», «освітній квест», «поліцейський квест». Розкрито зміст етапів підготовки і проведення квесту як навчальної гри. Експериментально доведено доцільність використання «поліцейського квесту» у процесі професійної підготовки майбутніх офіцерів поліції з метою формування у них управлінської компетентності. Виявлено статистично вірогідну наявність позитивної динаміки за більшістю показників в експериментальних групах після вивчення спецкурсу, написання курсових і творчих робіт, участі у тренінгу з елементами квест-технологій і практичних заняттях у формі «поліцейського квесту».
  • Ескіз
    Документ
    Формування управлінської компетентності майбутніх офіцерів поліції в процесі професійної підготовки
    (Physical Culture and Sport: Scientific Perspective. - 2022. - № 3-4. - С. 52-57, 2022) Тюріна, В. О.; Tiurina, V. O.; Романишина, Л.; Romanyshyna, L.; Маланюк, Н.; Malaniuk, N.
    У статті обґрунтовано актуальність проблеми формування і розвитку управлінської компетентності майбутніх офіцерів поліції, яка входить до складу сектору безпеки й оборони України. Дано визначення понять «управління», «управлінська компетентність». Показано, що управлінська компетентність має власну складну структуру. Визначено специфічні функції, які виконує особа, яка здійснює управлінську діяльність. Тому процес формування управлінської компетентності безпосередньо пов’язаний з оволодінням управлінськими вміннями й навичками, які забезпечують компетентне виконання управлінських функцій. Представлено результати експериментального дослідження формування управлінської компетентності у майбутніх офіцерів поліції у процесі їх професійної підготовки. Виявлено статистично вірогідну наявність позитивної динаміки за більшістю показників в експериментальних групах після вивчення спецкурсу, написання курсових і творчих робіт, участі у тренінгу.
  • Ескіз
    Документ
    Формування критичного мислення як професійної якості особистості майбутніх офіцерів поліції у сучасних умовах
    (Психологічні та педагогічні проблеми професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 24 берез. 2023 р.). – Вінниця : ХНУВС, 2023. – С. 41-43, 2023) Тюріна, В. О.; Tyurina, V. O.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2308-1977; Данченко, І. О.; Danchenko, I. O.
    Дано визначення поняття «критичне мислення». Наголошено, що з метою формування у майбутніх офіцерів поліції критичного мислення як професійно значущої якості особистості доцільно проводити заняття з використанням квестових завдань та проблемних завдань професійної спрямованості, які за змістом, умовами та діючими факторами наближені до реальних ситуацій, що характеризуються високим рівнем невизначеності, а, отже, потребують для їхнього вирішення проявів курсантами критичного мислення, що у кінцевому рахунку сприяє формуванню і розвитку критичного мислення у майбутніх офіцерів поліції.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність і структура професійної компетентності як якості особистості майбутніх офіцерів кіберполіції
    (Actual priorities of modern science, education and practice: The ХII International Scientific and Practical Conference ( Paris, France, 29 March – 01 April, 2022). – Paris, 2022. – P. 630-633, 2022) Тюріна, В. О.; Tyurina, V. O.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2308-1977
    Визначено сутність та структуру професійної компетентності майбутніх офіцерів кіберполіції, а також розглянуто методи і прийоми її формування. Наголошено, що професійна компетентність офіцера кіберполіції – це інтегроване особистісне утворення, що складається з досвіду, теоретичних знань, практичних і спеціальних умінь, особистісних якостей, що забезпечує готовність професіонала до ефективного виконання професійної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Квест-технології як фактор формування критичного мислення майбутніх офіцерів поліції
    (Theoretical aspects of education development : abstracts of the 3rd International scientific and practical conference (Warsaw, Poland, 24 - 27January 2023). – Warsaw, 2023. – P. 392-396, 2023) Тюріна, В. О.; Tyurina, V. O.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2308-1977; Марченко, О. Г.; Marchenko, O. H.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-1007-9560; Солохіна, Л. О.; Solokhina, L. O.; ORCID: http://orcid.org/0000-0003-4302-9914
    Показано доцільність запровадження квест-технологій у процес професійної підготовки майбутніх працівників поліції з метою формування і розвитку в них критичного мислення як професійно значущої якості особистості.
  • Ескіз
    Документ
    Бінарні заняття як інноваційна форма організації навчання майбутніх офіцерів поліції
    (Modern trends in development science and practice : materials of the VII International Science Conference ( Varna, November 02 – 05, 2021). - Varna, 2021. - P. 474-477, 2021) Тюріна, В. О.; Tyurina, V. O.; ORCID: https://orcid.org/0000-0003-2308-1977
    Зазначено, що головним завданням сучасного закладу вищої освіти МВС України є забезпечення високого рівня сучасного освітнього процесу, спрямованого на підготовку професіоналів, зокрема для поліції. Означені завдання можуть бути успішно виконані за умов здійснення раціонального підходу до вибору і реалізації форм і методів навчання (традиційних та інноваційних). До інноваційних форм організації навчання можна віднести, зокрема проведення бінарних занять. Наголошено, що бінарне заняття – це навчальне заняття, яке об’єднує зміст двох навчальних дисциплін або професійних модулів, це форма інтеграції міждисциплінарних зв’язків. Такі заняття дозволяють інтегрувати знання з різних галузей для вирішення однієї проблеми, дають можливість застосувати одержані знання на практиці.
  • Ескіз
    Документ
    The impact of the project method on the development of leadership skills in students
    (Revista de Investigación Apuntes Universitarios. - 2022. - Vol. 12, Issue 2. – P. 179-197, 2022) Tyurina, V. O.; Тюріна, В. О.; Shevchuk, H. Y.; Kriukova, Y. D.; Lukashchuk, M. M.; Savishchenko, V. M.
    Досліджено вплив методу проектів на розвиток лідерських якостей у студентів. Проаналізовано розвиток особистості у студентському віці. Використовано комплекс методів дослідження: педагогічний експеримент, тест, спостереження. У дослідженні взяли участь 292 людини. Виявлено переважання середніх показників лідерських якостей у респондентів. Найменш розвиненими виявилися такі компоненти, як мотивація успіху та вольовий самоконтроль. Метод групових проектів довів ефективність для розвитку всіх вивчених навичок, крім вольового самоконтролю. Достовірність усіх виявлених змін знаходиться на рівні p = 0,05, що визначає необхідність подальшої модифікації використовуваного методу. Отримані дані можуть бути використані в практичній діяльності викладачів і психологів вищих навчальних закладів для розвитку лідерських якостей учнів.